Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

E-F-G-H
Heurystyka zamówień
 
Heurystyka zamówień (również polityka utrzymywania magazynu) jest pojęciem z gospodarki magazynowej, które określa czas oraz ilość zaopatrzenia w punkcie zużycia.
 
Krótki opis
Rozróżnia się rytm zamówień oraz procedurę punktu zamówienia:
  • W procedurze punktu zamówienia zamówienie zostaje rozwiązane w momencie, gdy zasoby na magazynie osiągną określoną ilość (punkt zamówienia).
  • W procedurze rytmu zamówień sprawdza się w równych okresach zasoby na magazynie, a zamówienie zostaje zainicjowane w momencie, kiedy zostanie przekroczony określony punkt zamówienia.

 

Stały okres zamówienia

Zmienny okres zamówienia

Stała ilość zamówienia

Polityka (t,q)

Polityka (s,q)

Zmienna ilość zamówienia

Polityka (t,S)

Polityka (s,S)

 

Stały okres zamówienia
Zmienny okres zamówienia
Stała ilość zamówienia
Polityka (t,q)
Polityka (s,q)
Zmienna ilość zamówienia
Polityka (t,S)
Polityka (s,S)
  • „t”: rytm zamówienia (stały okres pomiędzy dwoma zamówieniami)
  • „s”: granice zamówienia lub zasoby meldunkowe
  • „S”: zasoby wymagane
  • „q”: ilość zamówienia
Jako polityka (t,q) (= polityka rytmu zamówienia – partii) rozumiana jest heurystyka zamówienia, w której w odstępach „t” następuje zamówienie o wielkości „q”.
Polityka (s,q) (= polityka punktu zamówienia – partii) odznacza się tym, że po przekroczeniu punktu zamówienia „s” następuje zamówienie w wielkości „q”
W polityce (t,S) (= polityka rytmu zamówień – poziomu magazynowego) magazyn w regularnych okresach „t” zostaje doprowadzony do poziomu magazynowego „S”
Polityka (s,S) (= polityka punktu zamówień – poziomu magazynowego) różni się od polityki (s,q) tym, że po przekroczeniu punktu zamówienia „s” zasoby magazynowe zostają poprzez zamówienie sprowadzone ponownie do poziomu zamówienia (poziomu magazynowego).
Ważne jest, aby wspomnieć, że rzeczywiste zasoby magazynowe nigdy nie osiągną poziomu magazynowego „S”. Często mylnie „S” określane jest jako zasoby maksymalne.